VIDEO/ Vrasja e 41-vjeçarit në Vlorë, kjo është makina e djegur e përdorur nga autorët, çfarë u gjet brenda saj

schedule00:02 - 10 Shtator, 2023

schedule 00:02 - 10 Shtator, 2023

Policia e Vlorës pak minuta pas ekzekutimit të 41-vjeçarit,  Leartiad Lekaj (Kekaj) gjeti të djegur makinën “Audi A6”, i cili dyshohet se është përdorur nga autorët.

Makina është gjetur në aksin rrugor Kote – Sevater. Në automjet po ashtu është gjetur edhe një armë zjarri.

Policia ka ngritur pika kontrolli në hyrje dhe dalje të qytetit, për kapjen dhe arrestimin e autorëve.

Pritet në ndihmë të autoriteteve të vijë kamerat e bizneseve në zonë.r.t/abcnews.al