VIDEO/ Vangjush Dako shfaqet papritur krah Ramës, ja çfarë i thotë

schedule00:02 - 6 Dhjetor, 2019

schedule 00:02 - 6 Dhjetor, 2019

Kryeministri Edi Rama ishte pasditen në Durrës, duke inspektuar punën që po bëhet për heqjen e inerteve të godinave të shembura nga termeti. Pamjet e publikuara në facebook, shoqërohen me statusin: “Në Durrës, ku punohet papushim për heqjen e inerteve deri në pastrimin e plotë, sapo kryhet marrja e mostrave dhe plotësohet dokumentacioni hetimor”. Ndërsa gjatë bisedës me ministrin fuqiplotë Blendi Çuci, ai shprehet: “Nuk duhet të shpëtojë asnjë nga ata që kanë përgjegjësi penale”.

Kamerat e ERTV janë të fokusuara gjatë gjithë kohës tek Rama dhe Çuçi… Papritur në fund shfaqet vetëm për pak sekonda ish-kryetari i Bashkisë së Durrësit, Vangjush Dako.

Dako thotë vetëm një fjali: Po bëj unë një gjë për ato letrat.

Ndërsa Rama përgjigjet : Ok!

Pyetja që shtrohet është: Për çfarë letrash po kujdeset Vangjush Dako, kur ai nuk ka asnjë funksion zyrtar?!

/Abcnews.al

 

*Video e ERTV-së