VIDEO / Tërmeti i sotëm, shembet ndërtesa në Laç

17:12 | 27/11/201917:120

Lëkundjet e fundit të tërmetit kanë dëmtuar një kat të pallatit në qendër të Laçit. Nga të dhënat më të fundit mësohet se bëhet fjalë për shtesën e saj.

Nuk është raportuar për të lënduar por shembja e tij ka shkaktuar panik.

Me sa duket, shtesa e pallatit, goditjen më të fortë e ka marrë nga tërmeti i ndodhur ditën e djeshme, në orët e para të mëngjesit, ndërkohë që sot, nga lëkundjet e orës 16.00, duket se e kanë rrëzuar plotësisht./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono