VIDEO | Talenti i Realit “kopjon” Messin, triumf edhe për Valencian

22:56 | 22/01/202022:560

Janë mbyllur takimet e Copa del Rey dhe pas fitores së Barcelonës në transfertë përballë UD Ibiza, kanë fituar edhe Real Madrid dhe Valencia. Los Blancos fituan me rezultatin 1-3 përballë modestëve të Unionstas.

Gareth Bale, një autogol i Gongoras dhe një supergol i Brahim Diaz mjaftuan që Reali të fitojë. Madje, talenti Diaz shënoi një gol të shkëlqyer, duke “kopjuar” dhe vetë Lionel Messin.

Ndërsa Valencia, fitoi me shumë vështirësi përballë UD Logrones. Një gol nga sulmuesi Gomez në minutën e 15-të mjaftoi që të besuarit e Celades të merrnin triumfin./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono