VIDEO/ Suksese jashtë fushe për Bayern dhe Dortmund, rikthehet Rashica

schedule17:27 - 31 Tetor, 2020

schedule 17:27 - 31 Tetor, 2020

Bayern Munchen dhe Dortmund kryejnë detyrën jashtë fushe. Kampionët në fuqi fituan 1-2 në fushën e Koln. Thomas Muller (penallti) dhe Serge Gnabry gjetën rrugët e rrjetës në pjesën e parë, ndërsa vendasit shënuan golin e nderit tetë minuta përpara fundit të takimit.

Golat dhe rastet e KOLN-BAYERN MUNCHEN

Ky sukses e ka ngjitur ekipin e Flick përkohësisht në vend të parë me 15 pikë, po aq sa numëron edhe Dortmund. Verdhezinjtë shënuan dy herë në pjesën e dytë dhe u larguan me tre pikë nga transferta ndaj Arminia Bielefeld.

Golat dhe rastet e ARMINIA-DORTMUND

E shtunë super për Mats Hummels. Mbrojtësi i skuadrës së Favre realizoi një dygolësh pas asisteve të Meunier dhe kapitenit Reus, duke i dhuruar tre pikë të rëndësishme Dortmundit. Milot Rashica u rikthye në fushë pas një kohe të gjatë.

Sulmuesi dardan luajti gjysmëorëshin e fundit në takimin Eintracht Frankfurt-Werder Bremen, që u mbyll në barazim 1-1. Sfida tjetër mes Augsburg dhe Mainz përfundoi me suksesin 3-1 për ekipin vendas. /abcnews.al