VIDEO/ Situatë kaotike jashtë “Air Albania”, tifozët boshnjakë sulmojnë policinë e Tiranës me sende të forta

schedule22:43 - 19 Korrik, 2022

schedule 22:43 - 19 Korrik, 2022

Pas përfundimit të ndeshjes situata ka qenë tepër kaotike jashtë stadiumit Air Albania.

Tifozët boshnjakë janë përplasur rëndë me policinë e Tiranës. Duket qartë nga pamjet se tivozët e ekipit mikë sulmojnë efektivët e policisë me karrige dhe sende të tjera.

Raportohet se policia ka përdorur gazin lotsjellës për të shpërndarë turmën, madje ka dhe disa të shoqëruar./ h.ll/abcnews.al