VIDEO/Shokuese! 34-vjeçarja u mbyll në shtëpi me djalin e saj për 3 vjet, kishte frikë nga koronavirusi

schedule12:23 - 27 Shkurt, 2023

schedule 12:23 - 27 Shkurt, 2023

Frika e një nëne në Indi për t’u prekur nga koronavirusi ishte aq e madhe sa e mbylli veten dhe djalin e saj në apartamentin e tyre me dy dhoma gjumi për tre vjet të tëra, duke pritur që të kalonte pandemia!

Odisea e 10-vjeçarit përfundoi kur policia ndërhyri të mërkurën e kaluar dhe e nxorri atë dhe nënën e tij, Munumun Majhi, nga banesa në qytetin Gurugram.

34-vjeçarja kishte aq frikë nga infektimi me koronavirus nëse do të dilte nga shtëpia e saj, saqë nuk e lejoi as burrin e saj, Sujan Majhi, të hynte në shtëpinë e tij që nga dita e parë që autoritetet në Indi urdhëruan bllokimin e parë.

Pas një kohe kaq të gjatë, burri njoftoi policinë, por në fillim nuk e besuan. Megjithatë, ai këmbënguli dhe kërkoi që policia të shkonte në shtëpinë e tij për të kontrolluar gjendjen e gruas dhe fëmijës së tij.

Oficerët mbetën pa fjalë nga grumbujt e mbeturinave dhe ushqimeve që gjetën në banesë dhe pamja e mureve që djali 10-vjeçar kishte pikturuar për të luftuar mërzinë e tij ndërsa ishte i mbyllur për shkak të frikës së nënës së tij nga koronavirusi.

Inxhinieri dhe pronari i kompanisë Sujan Majhi fillimisht ka qëndruar në shtëpitë e të afërmve dhe miqve kur gruaja e ka ndaluar të kthehet në banesën e tyre, por ka vazhduar të paguajë qiranë dhe faturat. Përfundimisht ai u detyrua të merrte me qira një apartament. Inxhinieri ishte përpjekur më kot të bindte gruan e tij për të kapërcyer frikën e saj nga koronavirusi, por ajo vazhdoi të pranoi pazarin, të cilin e la jashtë derës së përparme.

Kur ajo lajmëroi autoritetet, një oficer policie u thirr në banesë, por nëna tha se ajo dhe djali i saj ishin “absolutisht mirë”. Më pas e kanë kontaktuar me video-telefonatë, por “kur pashë fëmijën u tremba. Flokët i mbërrinin mbi shpatulla,” tha oficeri i policisë. “Nënën e tij e kishte zënë paniku nga koronavirusi. Nuk kishte ndërmend të dilte”.

Biseda e ka bindur nënën të paraqitet në komisariat, por pa të birin. E kanë bindur që ta çojnë në spital për analiza dhe më pas kanë hyrë në banesë dhe janë tronditur nga grumbujt e plehrave. Ata e gjetën fëmijën në një nga dhomat e gjumit dhe e dërguan në spital, ku po i nënshtrohet një sërë analizash. Nëna e tij u dërgua në një klinikë psikiatrike për trajtim./abcnews.al