VIDEO/ Shkëndija “dhuratë” Strugës, fitore e madhe e Renovës. Frenon Shkupi

schedule14:56 - 1 Maj, 2021

schedule 14:56 - 1 Maj, 2021

U luajtën ditën e sotme ndeshjet e javës së 32-të të kampionatit të Maqedonisë së Veriut. Shkëndija, e shpallur matematikisht kampione, sot e uli marshin dhe nuk arriti të marrë fitoren e radhës ndaj Strugës.

Këta të fundit fituan me shifrat 0-2, duke koleksionuar tre pikët dhe qëndruar në garë për një vend në Kupat e Europës për sezonin e ardhshëm. Fitore të madhe mori edhe Renova ditën e sotme, duke mundur me shifrat 3-1 Belascia.

Me këtë fitore Renova mban gjallë shpresat për qëndrimin në elitën e futbollit vendas. Ndërkohë, skuadra tjetër shqiptare, Shkupi, nuk shkoi më shumë se një barazim pa gola ndaj Makedonija Gjorce Petrov. /abcnews.al

Liga e Maqedonisë së Veriut, java 31
Pelister-Akademija Pandev 3-1
Shkupi-Makedonija GP 0-0
Renova-Belascia 3-1
Shënues:
Jasaroski 9′, 45′, 81’/ Kalpacki 52′
Vardar-Rabotnicki 1-3
Shkëndija-Struga 0-2
Shënues:
Altiparmakovski 3′ (pen), Bosancic 9′
Sileks-Borec 1-1