VIDEO/ Senad Gashi “bishë”, mposht me KO boksierin boshnjak!

schedule08:00 - 13 Shtator, 2020

schedule 08:00 - 13 Shtator, 2020

Boksieri shqiptar, Senad Gashi, ka shkëlqyer në duelin e mbrëmjes së të shtunës ndaj boshnjakut Adnan Redzovic.

Atleti i rritur në Gjermani i dha fund duelit në raundin e katërt me nokaut. Me këtë fitore Gashi regjistron fitoren e 20-të në boksin profesionist.

Aktualisht 30-vjeçari i lindur në Pejë është shqiptari më elitar në boksin e peshave të rënda, duke ecur në gjurmët e atletëve të njohur si Luan Krasniqi dhe Arnold Gjergjaj. /abcnews.al