VIDEO/Qeni ndezi vatrën e kuzhinën dhe i vë zjarrin shtëpisë

schedule21:52 - 19 Qershor, 2022

schedule 21:52 - 19 Qershor, 2022

Zjarri që shkaktoi dëme të konsiderueshme në një shtëpi në Parkville, Misuri, filloi me ndezjen aksidentale të kuzhinës nga një qen.

Qeni arriti të aktivizonte vatrën duke shtypur me putrën e tij një buton me prekje, ndërsa përpiqej të arrinte një tigan me yndyrë mbi të.

Ndërsa pronarët nuk ishin në shtëpi kur filloi zjarri.

Sakaq, zjarrfikësit e mbërritur në vendngjarje kanë arritur të shpëtojnë qentë, ndërsa nuk ka të lënduar./abcnews.al