VIDEO | Pesë perlat e Çekiçit, Olimpija ka një pyetje për tifozët

schedule19:18 - 20 Nëntor, 2019

schedule 19:18 - 20 Nëntor, 2019

Endri Çekiçi po spikat në Slloveni me NK Olimpija Ljubljana, ku u transferua janarin e shkuar. Pogradecari po shënon gola të rëndësishëm për klubin slloven dhe në merkaton e ardhshme edhe mund të ketë ndonjë transferim tijin.

Deri më tani ai ka shënuar 7 gola në kampionat dhe disa prej tyre nga distanca. Klubi slloven së fundmi ka postuar pesë prej tyre, të konsideruar si më të bukurit. Olimpija Ljubjana nuk dëshiron vetëm që tifozët t’i shijojnë golat, por edhe të zgjedhin më të bukurin. /abcnews.al