Video/ Përplasen 3 makina në Tiranë, 4 të plagosur

schedule20:08 - 3 Maj, 2018

schedule 20:08 - 3 Maj, 2018

Një aksidenti i rëndë ka ndodhur në aksin rrugor Tiranë-Rinas në kryqëzimin e Bërxullës, ku katër persona kanë mbetur të plagosur. Aksidenti ka ndodhur rreth orës 19:05, ku tre automjete janë përplasur me njëri-tjetrin.

Makinat kanë përfunduar jashtë rrugës, ndërsa njëra prej tyre është përmbysur. Tvklan.al ka siguruar foto nga vendi ku ka ndodhur aksidenti i rëndë. Mësohet se njëri prej të plagosurve është në gjendje të rëndë. Ai quhet Elidon T. 48 vjeç. I plagosuri është mundur të nxirret nga shërbimi zjarrfikës dhe është transportuar më pas me ambulancë në Spitalin e Traumës për të marrë ndihmë mjekësore.

Tre të plagosurit e tjerë, mes tyre dhe një vajzë, sipas të dhënave paraprake, mësohet se kanë pësuar dëmtime të lehta. Tre automjetet e përfshira në aksident janë tip Volkswagen, dy prej të cilave me targa AA 334 EE dhe AA 154 OK. Burimet nga vendngjarja thonë për tvklan.al se i plagosuri udhëtonte me makinën me targa AA 154 OK. /tvklan.al