VIDEO/ Nuk ka fitues, Japoni-Kroaci shkon në shtesa

schedule17:51 - 5 Dhjetor, 2022

schedule 17:51 - 5 Dhjetor, 2022

Ka përfunduar 1-1 sfida mes Japonisë dhe Kroacisë.

Tani ekipet do t’i drejtohen shtesave dhe nëse rezultati sërish nuk ndryshon ndeshja shkon me penallti.

Ndërkohë, sa i përket ndeshjen Japonia e mbylli në avantazh pjesën e parë me golin e Maeda 43′.

Por në të Dytën japonia barazoi shifrat me Perisic 55′ i cili realizoi një gol mjaft të bukur me kokë. /G.D abcnews.al/

55′ 1 – 1 Ivan Perisic

43′ 1 – 0 Daizen Maeda