VIDEO | “Nominoj tifozët e Tiranës”, sfida në Instagram mes Çelhakës dhe Ditës

schedule17:11 - 18 Mars, 2020

schedule 17:11 - 18 Mars, 2020

Në Instagram, sfida “Goli më i bukur” po bëhet virale edhe në Shqipëri, me shumë futbollistë të Superiores dhe jo vetëm që po marrin pjesë. Otto John nominoi Bruno Ditën dhe mesfushori i Skënderbeut, nominoi ish-mesfushorin e Tiranës, tashmë pjesë e Besës, Alked Çelhaka.

Mesfushori 25 vjeçar e pranoi nominim e Ditës dhe nominoi të gjithë tifozët e Tiranës, me një supergol të shënuar pikërisht ndaj ekipit bardheblu. Goli i Çelhakës ishte shënuar 6 vite më parë, në shkurt të 2014-ës, për të kaluar Besën në avantazh. Megjithatë, goli i mesfushorit u zhvlerësua shumë shpejt dhe Tirana fitoi 2-1./abcnews.al