VIDEO/ Ndërhyrjet e palës greke në sistem, kjo është situata në Kapshticë dhe Kakavijë

schedule09:41 - 7 Mars, 2023

schedule 09:41 - 7 Mars, 2023

Ashtu siç ishte bërë me dije, pikat kufitare me Greqinë do të kenë ndërprerje nga pala greke pasi këta të fundit do kryerje ndërhyrje në sistemin kompjuterik.

Situata aktualisht në të dyja pikat kufitare raportohet të jetë e qetë.

Gazetari i ABC News, Roland Beqiraj, bën me dije se në Kapshticë ka hyrje dalje të rralla dhe deri më tani asnjë shtetas nuk është penguar.

Po ashtu ai bën me dije, se pritet që vështirësi të hasin personat që kalojnë për herë të parë kufirin.

Ndërkohë edhe në Kakavijë situata raportohet të jetë e qetë dhe nuk janë krijuar radhë.

Kujtojmë që punë është ndërprerë prej orës 09:00 dhe të jetë e pezulluar deri në orën 18:00.r.t/abcnews.al