VIDEO/ Napoli e mbyll me “tris”, Manaj ndalet nga VAR-i dhe traversa

schedule14:33 - 22 Maj, 2022

schedule 14:33 - 22 Maj, 2022

Napoli e ka mbyllur me fitore kampionatin, pasi mposhti me rezultatin 3-0 Spezian e Rey Manajt. Skuadra e Luciano Spalletit e zgjidhi shpejt ndeshjen.

Politano që në minutën e katërt ndëshkoi vendasit, ndërsa më pas Zielinski realizoi edhe golin e dytë. Skenën e mori Demme, i cili e çoi topin në rrjetë për të tretën herë.

Pesë minuta më pas Spezia shënoi me Rei Manajn, por VAR e zuri në pozicion jashtë loje dhe goli nuk kishte vlerë.

Në fundin e takimit sulmuesi shqiptar goditi edhe traversën, kurse Napoli u mjaftua me tre gola në takimin e sotëm ndaj Spezias.

Spezia-Napoli 0-3
Politano 4’, Zielinski 25’, Demme 36’