VIDEO/ Na rrëqethi me Himnin e Flamurit, Meta falënderon publikisht italianin

schedule12:21 - 7 Prill, 2020

schedule 12:21 - 7 Prill, 2020

Emisioni ‘Storie Italiane’ në Rai Uno u fokusua sërish tek gjesti bujar i Shqipërisë ndaj Italisë duke dërguar atje 30 mjekë dhe infermierë për të luftuar me koronavirusin.

Si një përgjigje ndaj gjestit të Shqipërisë ishte edhe luajtja me flaut e himnit të Flamurit nga një shtetas italian nga ballkoni i tij.

LIVE – Emisioni "Storie Italiane" në Rai Uno

Gepostet von Ilir Meta am Dienstag, 7. April 2020

Ai quhet Marcelo, dhe në emisionin “Storie Italiane” mori falenderimin e drejtpërdrejt të Presidentit Ilir Meta.

Në një lidhje direkte nga zyra e tij për Rai Uno, Meta u shpreh në gjuhën italiane: Mirëdita nga Tirana. Marcelo, faleminderit që këndove himnin e Shqipërisë. Të ndjejmë pjesë të së njëjtës familje shqiptare. Shqipëria e Italisë, shqiptarë italiane, do t’ia dalim, forca dhe kurajë për të rinjtë për familje, për të ardhmen e shteteve tanë. Ju uroj gëzuar pashkët të gjithë shqiptarëve. Rroftë Shqipëria, rroftë Italia”.

 

🟢⚪️🔴 🌊❤️ 🌊 🔴⚫️ MIRËMËNGJES😊

🟢⚪️🔴 🌊❤️ 🌊 🔴⚫️MIRËMËNGJES😊Kam marrë me shumë kënaqësi e kthyer me po aq përunjësi falenderime, mijëra mesazhe nga Italia, që nga kryeministri, ministra e lider partish, senatorë, deputetë, tek njerëz të kulturës e të sportit dhe njerëz të panjohur, që kalonin sms e tyre përmes shqiptarësh në Itali, të cilët edhe ata më kanë shkruar pafund nga ana e tyre… Por, kur më erdhi dorë pas dore mbrëmë vonë, KJO VIDEO E BËRË NË BALLKON NGA NJË QYTETAR ITALIAN, JAM DRITHËRUAR FORT dhe në pamundësi për t'ia dhënë dot drejtëpërdrejtë, falenderimin e thellë që meriton ky njeri i panjohur, JAM I BINDUR SE TË GJITHË JU, DO TË BASHKOHENI ME MUA, duke e ndarë me të tjerë këtë perlë të rrallë, derisa do Zoti i mbërrin në dorë me një #GRAZIEdiCUOREdalALBANIA, dikujt që e njeh këtë zotëri fisnik🙏

Gepostet von Edi Rama am Sonntag, 29. März 2020