VIDEO | Mrekulli dhe shumë fat, çfarë pritje në Serie A!

schedule10:41 - 25 Shtator, 2019

schedule 10:41 - 25 Shtator, 2019

Një mrekulli ajo që ka bërë portieri Juan Musso. Gardiani i skuadrës së Udinese ndali  Mariusz Stepinski, i cili shumë pranë portës goditi fort topin me kokë dhe pa t’i mohohej një gol i sigurt. Polaku ka vënë duart në kokë, ashtu si shokët e tij të skuadrës te Hellas Verona.

Musso e ka devijuar topin, që ka shkuar fillimisht në traversë dhe më pas është devijuar edhe nga shtylla. Më pas zona është spastruar dhe Verona ka parë veten t’i ikë një mundësi e artë për të marrë pikët e plota. /abcnews.al