VIDEO/ Milani i frikshëm, Ante Rebic i shënon dhe të tretin Lazios!

schedule23:11 - 4 Korrik, 2020

schedule 23:11 - 4 Korrik, 2020

Milani duket se nuk e ka ndërmend të ndalet në sfidën ndaj Lazios dhe ka arritur të shënojë edhe golin e tretë. Pas golave të Calhanoglu dhe Ibrahimovic në pjesën e parë, ka qenë radha e Ante Rebic.

Sulmuesi kroat merr një pasim nga Bonaventura dhe pas një kontrolli të mirë, mposht me lehtësi Strakoshën në shtyllën e dytë. Goli i 10-të në 23 sfida për Rebic me fanellën e Milanit. Ndërsa Lazio, duket totalisht e dorëzuar./abcnews.al