VIDEO/ “Menduam të linim ndeshjen”, Yenisey korrigjon gafën e rëndë

schedule13:18 - 22 Janar, 2020

schedule 13:18 - 22 Janar, 2020

Yenisey bëri një gabim të rëndë, duke hedhur në kanalin “Youtube” videon e ndeshjes me titullin e gabuar. Aty specifikohej se po luhej me Gjilani (Serbi), por më pas është korrigjuar dhe është bërë Gjilani (Kosovë). Klubi dardan ka dalë edhe me një komunikatë, duke sqaruar gjithçka ndodhi dhe se si erdhi ai ndryshim.

“Gjilani po zhvillon ndeshje miqësore kundër skuadrës ruse Yenisey Krasonyarsk. Gjatë transmetimit të ndeshjes zyrtarë të klubit rus e kishin etiketuar në kanalin e tyre në “Youtube”, Gjilanin si klub nga Serbia.

Në marrëveshjen e ndeshjes të nënshkruara nga zyrtarë nga dy skuadrat, figurojnë vendet e origjinës së skuadrave të pranuara për zhvillimin e saj, nga ku skuadra e Gjilanit mjaft qartë figuron si ekip nga Kosova dhe ekipi rus kishte pranuar zhvillimin e takimit.

Pas reagimit të zyrtarëve të klubit të Gjilanit, nga ku dhe u shqyrtua mundësia e ndërprerjes së takimit, zyrtarë të klubit të Yenisey e përmirësuan gabimin e bërë gjatë transmetimit, duke e ndërruar vendin e origjinës së klubit tonë dhe tani figuron ekip nga Kosova”, shkruhet në reagimin e Gjilanit. /abcnews.al