VIDEO/ “Më vjen edhe mua turp”, polemika për të kuqin në derbin londinez

schedule21:38 - 6 Shkurt, 2021

schedule 21:38 - 6 Shkurt, 2021

David Moyes u shfaq i tërbuar për kartonin e kuq që Tomas Soucek mori në përballjen kundër Fulham, që u mbyll në barazim pa gola.

“Më vjen më tepër turp për atë që ka qenë në VAR, ka marrë atë vendim dhe mendon se është i qëllimshëm”, u shpreh tekniku anglez pas ndeshjes.

Soucek u kap nga kamerat duke lëvizur krahun dhe goditi me bërryl një prej lojtarëve kundërshtarë. Arbitri u sinjalizuar dhe me ndihmën e VAR i nxori mesfushorit kartonin e kuq. /abcnews.