VIDEO/ Maroku shokon Spanjën, iberikët eliminohen nga penalltitë

schedule18:46 - 6 Dhjetor, 2022

schedule 18:46 - 6 Dhjetor, 2022

Maroku ka befasuar Spanjën duke e eliminuar me penallti.

Për fat të keq për Iberikët gabuan të 3 lojtarët nga pika e bardhë, Sarabia, Soler, Busquets.

Ndërkohë, për Marokun gaboi vetëm, Benoun, ndërsa realizuan Sabiri, Ziyech, Hakimi.

Sa i përket ndeshjes 90 minutat dhe shtesa përfunduan me rrjeta të pa prekura.

Ndërkohë, Maroku në cerekfinale do të përballet me fituesin e ciftit Portugali-Zvicër e cila starton sot në 20:00. /G.D abcnews.al/