VIDEO/ Makina luksoze ishte e blinduar: Çfarë zbuloi policia pas shpërthimit që tronditi Tiranën

schedule12:14 - 18 Tetor, 2019

schedule 12:14 - 18 Tetor, 2019

Gazetari Andi Qosja ka zbuluar për abcnews.al detaje të reja në lidhje me shpërthimin e makinës luksoze që tronditi sot Tiranën.
Mësohet se makina “Mercedez-Benz”, klasi “S” me targa gjermane, të cilës iu vu tritoli ishte e blinduar. Pronari i saj Artion Bylyku është tregtar makinash, ndërsa policia po heton versionin e tentativës për ta eliminuar për shkak të konkurrencës.

Shpërthen makina, kush është dyshimi i policisë

Ndërkohëm, burime të abcnews.al bëjnë me dije se Bylyku ka qenë i përfshirë në një sherr me një grup të rrezikshëm në Tiranë disa vite më parë, por sipas tyre mundësia që shpërthimi të ketë lidhje me këtë përplasje është e ulët.

Fill pas shpërthimit, si u hodh në erë mercedezi i blinduar në mes të Tiranës

Fill pas shpërthimit, si u hodh në erë mercedezi i blinduar në mes të Tiranës

Gepostet von Abc News Albania am Freitag, 18. Oktober 2019

Shpërthimi

Bylyku ka hapur makinën dhe ka hyrë brenda. Pikërisht në këtë moment ka ndodhur shpërthimi, por ishte pikërisht makina e blinduar që atij i ka shpëtuar jetën. Autorët kishin vendosur edhe një sasi tjetër tritoli në sediljen e pasme, por ajo nuk ka shpërthyer.

Tritol makinës së blinduar, Bylyku është kunati i Domart Konjarit

Policia ka sekuestruar kamerat e sigurisë për të identifikuar autorin që ka vënë tritolin, ose për të parë trajektoren e ndjekur nga ai. Sipas burimeve në hetuesi, Bylyku ka thë se nuk ka pasur konflikte.

Makina ishte e parkuar poshtë pallatit, ku banonte edhe pronari. /abcnews.al