VIDEO | Lot dhe emocione, Shaquille O’Neal nuk përmbahet në transmetim live

schedule16:58 - 29 Janar, 2020

schedule 16:58 - 29 Janar, 2020

Legjenda e basketbollit amerikan, Kobe Bryant, u nda nga jeta në mënyrë tragjike mbrëmjen e së dielës, duke shokuar të gjithë botën sportive. 41 vjeçari dhe vajza e tij, Gianna Maria, 13 vjeçe, ishin dy nga 9 të vdekurit në përplasjen me helikopter.

Miku më i mirë i Kobe Bryant, është padiskutim Shaquille O’Neal. I quajtur “Big Shaq”, ish-gjiganti i Lakers punon tashmë si analist i NBA në TNT.

Pikërisht në këtë emision, Shaq nuk ka arritur t’i përmbajë lotët dhe t’i fshehë emocionet për humbjen e mikut të tij më të mirë, me videon e tij që është bërë menjëherë virale dhe ka marrë 8 milion shikime./abcnews.al