Video/ Liverpool mban gjallë luftën për titullin kampion, mposht bindshëm Brentford

schedule17:10 - 16 Janar, 2022

schedule 17:10 - 16 Janar, 2022

Liverpool është rikthyer te fitorja pas 3 ndeshjeve në Prmeier League, teksa ka arritur të mposhtë më shifrat 3-o skuadrën e Brentfordit.

Një rezultat ky që mban të hapur akoma luftën për titullin kampion në Premier League dhe për skuadrën e Jurgen Klopp arritën të shënonin, Fabinho 44’, Chamberlain 69’ dhe Minamino 77’.

Me këtë fitore Liverpool shkon në kuotën e 45 pikëve me 11 pikë më pak se Manchester City kryesues që ka një ndeshje më shumë të zhvilluar.

/f.a/abcnews.al