VIDEO / “Karshillëk” policisë duke xhiruar gomat, arrestohet 29 vjeçari

schedule21:43 - 21 Janar, 2020

schedule 21:43 - 21 Janar, 2020

Policia e shtetit ka njoftuar se ka bërë të mundur arrestimin e një 29 vjeçari nga Tirana i cili bënte manovra të rrezikshme. Për të mos mjaftuar kjo, këto manovra 29 vjeçari i kryente dhe përpara komisariatit nr. 6 në Tiranë.

Videoja e 29 vjeçarit bëri xhiro në rrjetet sociale dhe për këtë policia organizoi kontrolle të shumta duke e vënë në pranga të riun në zonën e unazës së re.

Rrugorët kanë arritur të identifikojnë të dhënat e automjetit në videot e publikuara në rrjetet sociale.

Sipas bluve manovra të tilla janë tepër të rrezikshme dhe rrezikojnë jetën e përdoruesve të tjerë të rrugës.

Njoftimi i Policisë:

Xhiroi gomat dhe bëri manovra të rrezikshme në rrugë, para Komisariatit të Policisë Nr. 6 dhe u largua me shpejtësi, por kapet nga Policia Rrugore 29-vjeçari nga Tirana dhe shoqërohet në Komisariatin Nr. 6, për veprime të mëtejshme.

Nisur nga postimi në disa portale elektronike, ku shfaqej një automjet i markës Mercedes Benz me ngjyrë të bardhë duke bërë manovra të rrezikshme dhe xhirime gomash në rrugën “Llazi Miho”, përpara Komisariatit të Policisë Nr. 6 Tiranë, shërbimet e Policisë, pas këqyrjes së pamjeve filmike të kamerave  përreth vendit ku drejtuesi i mjetit kishte xhiruar gomat, bënë të mundur identifikimin e automjetit.

Pas identifikimit të të dhënave të automjetit që shfaqej në videon e publikuar, rrugorët e kryeqytetit organizuan kontrolle të shtuara.

Si rezultat i kontrolleve të shtuara, në Unazën e re u bë i mundur ndalimi dhe shoqërimi i drejtuesit të automjetit në ambientet e Komisariatit të Policisë Nr. 6 Tiranë, ku po kryhen dhe verifikimet e nevojshme, me qëllim procedimin penal të personit përgjegjës për veprimet dhe sjelljet e rrezikshme në rrugë, si dhe procedimin administrativ për shkeljet e rregullave të qarkullimit rrugor të konsumuara nga drejtuesi i këtij automjeti, që kanë rrezikuar jetën e tij dhe të përdoruesve të tjerë të rrugës që gjendeshin në afërsi të vendit ku automjeti po kryente manovrat e rrezikshme./abcnews.al