VIDEO | Icardi i pandalshëm, Bayern përmbys gjithçka!

schedule22:27 - 22 Tetor, 2019

schedule 22:27 - 22 Tetor, 2019

PSG ka shënuar dhe dy gola të tjerë në sfidën kundër Club Brugge. Pas golit të Icardit në minutën e shtatë, është Mbappe ai që ka gjetur rrjetën përballë ekipit belg, duke shënuar në minutën e 61-të. Ylli francez shënon me kokë pas një rrëmuje në zonë, duke dyfishuar avantazhin e kampionëve të Francës. Dy minuta më vonë, ka shënuar edhe Icardi, golin e tij të dytë personal në këtë sfidë.

Club Brugge – PSG  0-3
Icardi 7′ 63′, Mbappe 61′

Ndërsa në Greqi, Bayern Munchen ka përmbysur gjithçka. Pas golit të El Arabi në minutën e 23-të, Lewandowski mori për dore kampionët e Gjermanisë, duke shënuar dy herë. Fillimisht, bomberi polak shënoi në minutën e 34-ët, për të përmbysur më pas gjithçka në minutën e 62-të, me golin e tij të dytë personal./abcnews.al

Olympiacos – B. Munchen  1-2
El Arabi 23′ / Lewandowski 34′ 62′