VIDEO/ Humbja kundër Union Berlin, Hummels i tërbuar lë nam para kamerave

schedule11:18 - 19 Dhjetor, 2020

schedule 11:18 - 19 Dhjetor, 2020

Borussia Dortmund zhgënjeu sërish mbrëmjen e djeshme, pasi regjistroi një tjetër humbje. Këtë herë verdhezinjtë u mposhtën me rezultatin 2-1 në transfertën e Hertha Berlin dhe zyrtarisht mund të thuhet se ata po kalojnë një moment krize.

Nervozizmi u duk qartë edhe pas ndeshjes, pasi Mats Hummels nuk i mbajti dot nervat. Në intervistën e zakonshme, 32-vjeçari goditi bordin e reklamave, duke vërtetuar edhe një herë momentin e vështirë që ata po kalojnë.

Kjo ishte humbja e tretë e Borusias në pesë ndeshjet e fundit në Bundesliga. Kujtojmë se disfata e fundjavës së kaluar ishte fatale për teknikun Favre.

E vetmja note pozitive në mbrëmjen e djeshme ishte shënimi i golit nga adoleshenti, Youssoufa Moukoko, i cili vendosi dhe një rekord në kampionatin gjerman. /abcnews.al