VIDEO | Gol fantastik, Bernardo Silva kalon Cityn në avantazh

schedule21:18 - 7 Janar, 2020

schedule 21:18 - 7 Janar, 2020

Po luhet sfida gjysmëfinale e League Cup në Angli, mes Manchester United dhe Manchester Cityt. Në “Old Trafford”, kanë qenë të besuarit e Guardiolës ata që kaluan të parët në avantazh, me anë të Bernardo Silvës.

Fantazisti spanjoll shënon një supergol në minutën e 15-të, duke gjetur trekëndëshin e portës dhe duke mos i dhënë asnjë shans David de Geas. Një gol fenomenal nga numri 20 i Manchester Cityt, i cili po shndërrohet dita-ditës në një nga lojtarët më të mirë në botë./abcnews.al

League Cup, gjysmëfinale

Man. United – Man. City  0-1
B. Silva  15′