VIDEO | Gnabry është “snajper”, përmbys Augsburgun

schedule16:45 - 19 Tetor, 2019

schedule 16:45 - 19 Tetor, 2019

Serge Gnaby ka shënuar edhe golin e dytë të Bayern Munich, që ka përmbysur ndeshjen me Augsburg. Bavarezët e panë veten shumë shpejt në disavantazh, por Lewandovski arriti të barazonte shumë shpejt.

Me fillimin e pjesës së dytë erdhi edhe epërsia e kampionëve në fuqi të Gjermanisë. Sulmuesi anësor, me një gjuajtje perfekte ka mposhtur portierin vendas dhe Bayren po kryeson me rezultatin 1-2. /abcnews.al