VIDEO/ Frankfurt triumfon ndaj Rangers dhe fiton Europa League

schedule23:54 - 18 Maj, 2022

schedule 23:54 - 18 Maj, 2022

Frankfurt ka fituar Europa League. Gjermanët kanë mposhtur 5-4 me penallti Rangers.

Sa i përket 90 minutave ndeshja përfundoi 1-1. Rangers shënuan të parët me Aribo, ndërsa Frankfurt barazoi me Borres.

Ndërkohë, edhe shtesat nga 15 minuta nuk mjaftuan që skuadrat të shënonin gol.