VIDEO/ Fluks i lartë mjetesh në piken kufitare të Morinës, për 2 orë hyjnë rreth 8 mijë qytetarë

schedule07:50 - 4 Korrik, 2020

schedule 07:50 - 4 Korrik, 2020

Fluks i lartë mjetesh e qytetaresh në pikën kufitare të Morinës.

Mësohet se mijëra qytetarë të Kosovës kanë hyrë në Shqipëri dhe i janë drejtuar bregdetit.

Në dy orët e fundit, rreth tetë mijë qytetarë kanë kaluar kufirin Shqipëri-Kosovë.

Ndërkohë Policia kufitare po punon me procedurë të përshpejtuar./abcnews.al