VIDEO/ Fantastik Di Maria, Juventusi kalon në avantazh përballë Sassuolos

schedule21:17 - 15 Gusht, 2022

schedule 21:17 - 15 Gusht, 2022

Juventusi ka arritur të zhbllokojë rezultatin përballë Sassuolos në “Allianz Stadium” në ndeshjen e parë të këtij sezoni të ri të Serie A.

Për “bardhezinjtë” topin në rrjetë e ka dërguar Angel Di Maria, i cili shënon kështu golin e parë për Juventusin në kampionatin dhe gjithashtu golin e tij të parë për ekipin e ri.

Argjentinasi ka shënuar në minutën e 36, pasi shfrytëzoi mirë një top nga Alex Sandro./abcnews.al