VIDEO/ Elbasan Rashani fantastik në Francë, gol dhe asist me Clermont

schedule16:43 - 29 Gusht, 2021

schedule 16:43 - 29 Gusht, 2021

Elbasan Rashani vazhdon të shkëlqejë në Ligue 1. Sulmuesi anësor ka shënuar golin e tretë në katër ndeshje në kampionatin francez.

Një javë më parë ndëshkoi me dy gola Lyon, kurse sot me fanellën e Clermont ai shënoi në portën e Metz.

https://twitter.com/i/status/1431988803338653697

Fillimisht ai dha asist në golin e parë të Clermont, kurse më pas i barazoi shifrat në 2-2 me një goditje brenda zonës. /abcnews.al