VIDEO/ Dy gola për 5 minuta: Tjetër gafë e në Bundesligë, Paderborn përfiton

schedule16:21 - 23 Maj, 2020

schedule 16:21 - 23 Maj, 2020

Paderborn ndodhet në vend të fundit të kampionatit gjerman dhe po luan në shtëpi kundër Hoffenheim. Të dy skuadrat kanë shënuar nga një gol të shpejtë dhe rezultati është 1-1.

Danezi Skov kaloi miqtë në avantazh në minutën e katërt, por Gjasula me shokë reaguan shpejt. Vendasit përfituan nga një gafë e Ermin Bicakcic në minutën e nëntë.

Mbrojtësi boshnjak i Hoffenheim, u hutua dhe nuk largoi topin, duke ia dhuruar Dennis Srbeny. Sulmuesi gjerman veproi shpejt, lëshoi një goditje fantastike në trekëndësh dhe barazoi shifrat. /abcnews.al