VIDEO/ Dortmund “shuplakë” Stuttgart, dopieta e Brandt i jep fitoren verdhezinjve

schedule22:40 - 8 Prill, 2022

schedule 22:40 - 8 Prill, 2022

Borrusia Dortmund ka arritur të triumfojë në transfertë përballë Stuttgart, në takimin e javës së 29-të në Bungesligë.

Një fitore me shifrat 2-0 i ka mjaftuar verdhezinjve për të siguruar 3 pikët dhe për të shkuar -6 pikë nga vendi i parë që mbahet nga Bayern Munich.

Një gol për secilën pjesë u shënuan nga Brandt, i cili ishte edhe heroi i këtij takimi për Dortmundin, duke e rikthyer skuadrën tek fitoja pas humbjes turpëruese me Leipzig një javë më parë.

Pas kësaj fitore verdhezinjtë shkojnë në kuotën e 60 pikëve të pozicionuar në vendin e 2-të.

/f.a/abcnews.al