VIDEO/ “Dikush të pret në shtëpi”: Policia kap “të çmendurin” me 173 km/h

schedule07:40 - 26 Tetor, 2019

schedule 07:40 - 26 Tetor, 2019

Policia rrugore e Tiranë ka kryer një sërë kontrollesh gjatë orëve të vona të mbrëmjes së djeshme duke kapur disa shoferë që drejtonin makinën me shpejtësi.

Kontrollet janë kryer në Sauk dhe Kashar, ndërsa shkelësit janë gjobitur.

Mes shkelësve janë kapur edhe shoferë që ecnin me më shumë se 170 kilometra në orë.

https://www.facebook.com/1502420603377639/videos/540891816724587/

Njoftimi i policisë

Policia Rrugore e angazhuar për rritjen e parametrave të sigurisë rrugore në fundjavë

Me Radar në Sauk e Kashar për të evidentuar dhe ndëshkuar drejtuesit e automjeteve që qarkullojnë me shpejtësi tej normave te lejuara duke u kthyer në rrezik të madh për të shkaktuar aksident rrugor.

142 -173 Km/orë ?

? shpejtesisë se destinacioni ? ?

?? prej orës 22.00 deri në orën 01.00  13 Patenta të tërhequra dhe marrë masa administrative per OASh ? për shpejtesi qe varionin nga 142 deri ne 173 km/h.

Mos shpejto të përfundosh nē ? apo mē keq akoma.

Gjithmonē kujto; qarkullojmë më ngadalë për të jetuar më gjatë.

Drejto automjetin duke respektuar rregullat e qarkullimit rrugor; dikush po të pret në shtëpi.

Kontribuo dhe ti për sigurinë e jetës në rrugë