VIDEO | Dele Alli një gjeni, barazon Tottenham

schedule21:20 - 4 Dhjetor, 2019

schedule 21:20 - 4 Dhjetor, 2019

Dele Alli ka shënuar një supergol në takimin kundër Manchester United, duke barazuar shifrat në 1-1. Në minutën e 41-të, fantazisti i Tottenham bën një stopim dhe driblim të shkëlqyer, duke shastisur mesfushorin Fred dhe duke mposhtur De Gean nga një diagonale e vështirë.

Tashmë, Alli ka shënuar tre gola nën urdhrat e Jose Mourinhos, ndërsa nën urdhrat e Pochettino, shënoi vetëm dy gola. Një lojtar i rilindur!/abcnews.al

Man. United – Tottenham  1-1
Rashford 7′ / Alli 41′