VIDEO/ Bayern rimerr kryesimin, “pickimi” i Sane mjafton ndaj Arminia

schedule20:22 - 27 Nëntor, 2021

schedule 20:22 - 27 Nëntor, 2021

Borussia Dortmund ka festuar vetëm pak orë, pasi Bayern Munich ka triumfuar me rezultatin 1-0 kundër Arminia Bielefeld dhe me tre pikët e marra kryeson kampionatin me një pikë më shumë.

Bavarezët e kanë dominuar totalisht këtë duel, por goli i epërsisë që ishte edhe i fitores ka ardhur shumë vonë.

Leroy Sane e ka dërguar topin në rrjetë në minutën e 71-të, pas një pasimi të Thomas Muller. Vetëm 1-0 për Bayern, që e tentoi portën e skuadrës mike 23 herë në 90 minuta. / abcnews.al