Vdekja e nënës së re, Manastirliu: Vendimi pas ekspertizës

12:17 | 25/04/201912:170

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ka ngritur një grup specialistesh për të verifikuar a është ndjekur protokolli mjekësor në rastin e 25-vjeçares që humbi jetën pas lindjes në spitalin e Elbasanit.

Nga studio e ABC News ministrja Ogerta Manastirliu bëri të ditur se pret rezultatet e ekspertizës mjeko-ligjore për të marrë vendim ndaj mjekëve.

Me ndryshimet në Kodin Penal të cilat parashikojnë ndarje të gabimit mjekësor nga neglizhenca ministrja e Shëndetësisë beson se do të rikthehet besimi i qytetarëve tek bluzat e bardha.  Sa i përket ankesave të të sëmurëve për cilësinë e barnave që tregtohen në vendin tonë ministrja Mansatirliu dha këtë përgjigje.

Ndërkohë ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale u shpreh se barnat që hynë në Shqipëri disponojnë të gjitha certifikatat e sigurisë./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono