Varane: Niveli i Premier League është i mahnitshëm, në Angli më është kthyer dëshira për të fituar

schedule20:59 - 25 Mars, 2023

schedule 20:59 - 25 Mars, 2023

Rafael Varane krahasoi fuqinë e pjesëmarrësve në kampionatet e Anglisë dhe Spanjës.

“Niveli i konkurrencës në Premier League është i mahnitshëm. Ne luajtëm kundër një ekipi nga vendi i pestë në La Liga (kundër Betis në Europa League dhe kundër një ekipi nga vendi i fundit në Premier League Southampton në të njëjtën javë, dhe, sinqerisht, është e vështirë të thuhet se cila lojë ishte më e vështirë.

Në Angli çdo fitore sjell kënaqësi të madhe, sepse kërkon shumë mund. Ky është një lloj tjetër futbolli, më ktheu pasionin tim, dëshirën për të fituar çdo ndeshje.

Do ta përfundoj karrierën time ose në Madrid, ose në Mançester ose në Lens. Jam i sigurt se nuk do të kaloj në një ekip të ri. Opsioni më i mundshëm është Manchester United ose Lens”, tha mbrojtësi.

Varane ka luajtur për klubin e Premier League që nga sezoni 2021/22. /G.D abcnews.al/