Vajza e Ardit Gjebreas do të përfaqësojë Shqipërinë në Eurovision

schedule16:53 - 24 Tetor, 2021

schedule 16:53 - 24 Tetor, 2021

Vajza e Ardit Gjebreas, Anna Gjebrea do të përfaqësojë Shqipërinë në Festivalin Evropian të Këngës për Fëmijë, Eurovision 2021.

Ajo është shpallur fituese e Festivalit të Fëmijëve në RTSH dhe lajmin e ka ndarë përmes një video të publikuar në Instagram, ku shprehet shumë e lumtur për këtë rezultat.

Me sa duket se Anna do të ndjekë gjurmët e të atit, në rrugën e muzikës, pasi ajo që e vogël, është shfaqur në skenë në krah të Arditit./abcnews.al

 

View this post on Instagram

 

A post shared by annagjebrea (@annagjebreaofficial)