Ukraina dhe Rusia shkëmbejnë të burgosurit e luftës

schedule09:15 - 2 Prill, 2022

schedule 09:15 - 2 Prill, 2022

Ukraina dhe Rusia kanë kryer shkëmbimin e dytë të të burgosurve të luftës, sipas skynews.

Lajmi është bërë i ditur nga zyrtari i Kievit, Kirill Timoshenko, i cili tha se 86 ushtarë ukrainas, mes të cilëve edhe 15 gra, janë tashmë të sigurt, pasi janë shkëmbyer me ushtarë rusë të zënë rob gjatë luftës.

Kjo është hera e dytë që prej fillimit të luftës që Ukraina dhe Rusia kanë shkëmbyer të burgosurit e luftës.

/abcnews.al