U përplas me Mourinhon! A ju kujtohet doktoresha e bukur e Chelsea? Ja çfarë po bën tani

schedule17:56 - 20 Prill, 2022

schedule 17:56 - 20 Prill, 2022

Jose Mourinho shau mjeken e Chelseat Eva Carneiro shtatë vjet më parë dhe ajo e “pagoi” me sukses në gjykatë.

Ngjarja ka ndodhur në ndeshjen mes Chelsea dhe Swansea në sezonin 2015/16. Me rezultatin 2:2, vendasit luajtën me lojtar më pak dhe u munduan të “vidhin” sa më shumë kohë për të kursyer të paktën një pikë.

Mjekja e atëhershëm nuk e kuptoi këtë dhe vrapoi në fushë pa miratimin e Mourinhos për të ndihmuar Eden Hazard dhe me atë rast e portugezi e quajti “bijë kurve”. Kjo çoi në ndarje të mëdha në media dhe klub, madje edhe në vetë padi.

Mourinho u akuzua përfundimisht për seksizëm dhe Eva u largua nga klubi pas një hetimi të gjatë dhe mori para të mëdha nga Chelsea.

Sot ajo është pronare e ligës së ulët Lewis, një klub gjysmë-profesionist nga jugu i Anglisë që garon në rangun e shtatë dhe bashkëpunon me spitalin për ortopedi dhe mjekësi sportive nga Katari.

Eva Carneiro's duty was to Eden Hazard not Chelsea boss Jose Mourinho, says FA chief | London Evening Standard | Evening Standard
Mourinho to be investigated over claims of sexism