Turistët holandezë bien nga Mali i Çikës në Orikum, nisin kërkimet me helikopter

schedule19:03 - 16 Maj, 2022

schedule 19:03 - 16 Maj, 2022

Një turist ka lëshuar sinjalin SOS , pasi ka rënë dhe ndodhet i plagosur në majën e Qores në afërsi te malit të Çikës.

Në ndihmë te tij kanë shkuar forcat e policisë së Deltës së Orikumit por dhe një helikopter

Deri ne këto momente gjetja e tij është shume e vështirë, ndërsa operacioni vijon.

Nuk dihet sa turistë  janë.

/abcnews.al/