Trishtimi që la pas vdekja e Vjosa Berishës, nga Vesa Luma te Arbana Osmani, VIP-at “shpërthejnë” në lot

schedule17:30 - 23 Qershor, 2022

schedule 17:30 - 23 Qershor, 2022

Ditën e sotme, u nda nga jeta regjisorja e njohur Vjosa Berisha. Lajmin e ka bërë të ditur bashkëshorti i saj, Fatos Berisha përmes një postimi në “Instagram”. Regjisorja ndodhej në një spital të Londrës, ku po kurohej për kancerin në vezore prej më shumë se një viti.

“Me pikëllim të thellë bëjmë të ditur se e dashura jonë Vjosa Berisha ndërroi jetë, sot me datë 23 qershor në spitalin University College Hospital në Londër. Datën dhe vendin e varrimit do ta bëjmë të ditur më vonë. Familjet Berisha dhe Istrefi.”, shkroi bashkëshorti.

Ndërkohë, reagimet ishin të shumta lidhur me këtë lajm kaq të trishtë. Rrjetet sociale janë mbushur të gjitha me fotot e Vjosës. Të shumtë janë edhe personazhet e famshëm që kanë shprehur ngushëllimet e tyre. Më poshtë do t’ju tregojmë vetëm disa nga qindra:

/abcnews.al