Trikotazhi është trendi i sezonit: Moda e fundit e vajzave këtë vjeshtë

schedule08:39 - 18 Gusht, 2021

schedule 08:39 - 18 Gusht, 2021

Konsulentja gjermane e stilit nga Gjermania, Inka Müller-Winkelmann tha se veshjet e thurura janë në fronin e modës së grave në vjeshtë/dimër 2021-2022; Ato zbukurojnë si pulovrën, xhaketë sportive dhe pulovër me një qafë të rrumbullakët.

Muller-Winkelmann shtoi se ky sezon është gjithashtu dëshmitar i një kthimi të fortë në stilin e bishtalecit, i cili i jep pamjes një prekje feminiteti dhe elegance.

Rrobat janë gjithashtu të zbukuruara me grafikë “komik” siç janë fytyrat e qeshura, për t’i dhënë pamjes një karakter gazmor dhe argëtues që thyen zymtësinë që mbizotëron gjatë kësaj kohe të vitit.

Sa i përket ngjyrave, eksperti gjerman shpjegoi se nuancat e ngjyrës kafe dhe ngjyrë bezhë, përveç ngjyrës jeshile, blu dhe të kuqe dominojnë ngjyrat e modës vjeshtë dhe dimër për t’i dhënë pamjes një prekje ngrohtësie me një karakter elegant.

Muller-Winkelmann vuri në dukje se ky sezon është gjithashtu në kërkesë të madhe për veshjet me një prerje të ngushtë që flirtojnë me trupin./abcnews.al