Tre miqësoret në Turqi, klubi i Tiranës zbulon rivalët

schedule17:46 - 3 Janar, 2020

schedule 17:46 - 3 Janar, 2020

Skuadra e Tiranës do të bëjë mini-fazën përgatitore 2 javore në Turqi. Klubi bardheblu ka zgjedhur Antalian për të kryer këtë mini-fazë dhe për t’u përgatitur për gjysmën e dytë të sezonit në Superiore. Bardhbelutë kryeqytetas do të luajnë edhe tre ndeshje miqësore gjatë këtij afati dy javor. Alaniaspor dhe Korona Kielce ishin dy ekipet që njiheshin dhe më parë, ndërsa Mezokovedi, ekipi hungarez, është konfirmuar sot nga klubi i Tiranës si një nga tre rivalët. Me anë të një njoftimi në faqet zyrtare të klubit, Tirana konfirmoi të tre skuadrat rivale, si dhe tre datat kur do të luhen sfidat.

Gjate kësaj periudhe KF Tirana ka përcaktuar të zhvillojë 3 ndeshje miqësore:

08.01.2020 Alaniaspor (Tur) KF Tirana
11.01.2020 Mezokovezdi (Hun) – KF Tirana
15.01.2020 Korona Kielce (Pol) – KF Tirana