Trajneri italian grushton gjyqtarin e ndeshjes (VIDEO)

schedule20:13 - 27 Shtator, 2021

schedule 20:13 - 27 Shtator, 2021

Një gjyqtar në Prima Categoria në Itali u godit në fytyrë nga trajneri i Carpignano, i cili kërkoi falje dhe dha dorëheqje nga pozita e trajnerit.

Trajneri Giovanni Alosi sulmoi zyrtarin e ndeshjes Andrea Felis gjatë ndeshjes kundër Oleggio Castello në Prima Categoria.

Ndeshja më pas u ndërpre, pasi trajneri goditi gjyqtarin kur skuadra e tij ishte 2-0 duke humbur në pjesën e dytë.

Arbitri nga Torino e largoi trajnerin për protesta, por trajneri nuk shkoi në dhomën e zhveshjes por iu afrua zyrtarit të ndeshjes, duke iu drejtuar me disa fjalë dhe më pas e goditi me grusht në fytyrë.