Tirana humbet në Serbi ndeshjen e regbisë

schedule08:18 - 16 Prill, 2018

schedule 08:18 - 16 Prill, 2018

Mbremjen e së dielës ekipi i regbisë së Tiranës ka humbur përballe atij Radnickit të Nishit të Serbisë. Ndeshja u zhvillua nën masa ë forta sigurie për të shmangur çdo incident me sfond nacionalist. 

Regbi në mes të Radnickit të Nishit të Serbisë dhe Tiranës. Masat e sigurisë ishin të mëdha për rreth stadiumit. Por, gjithçka kaloi pa incidente. Sportistët thonë se u tregua kultura e këtij sporti, i cili ngelet ndër të vetmit, ku politika përfshihet rrallë. Tirana humbi 38 me zero kundër nikoqirëve.

Sportistët shqiptarë ngelën të kënaqur.

Përfaqësuesit e klubit serb thanë se u zhvillua një ndeshje e mirë dhe miqësia do të vazhdoj edhe në garat e tjera të Ligës Ballkanike.

Llazar Zhivkoviç, trajner i klubit Radnicki nga Nishi:Ndeshja u konsiderua e rrezikut të lartë, por masat janë parandaluese dhe jemi të lumtur që përkundër pjesëmarrjes së njerëzve nuk ndodhi asnjë incident”.

Si në çdo ndeshje të këtij niveli, biletat u shitën me karta të identitetit, por kësaj radhe nuk pati as parulla kundër e as incidente./abcnews.al

Gazetar: Idro Seferi